Crystal Heart Curling Classic Women's Bonspiel Banner


2008 Draw

    M. Bissell (CH)            
  game:1 at GR1            
  Thursday 7:00pm   A. McLean (OH)          
  Loser to 48            
   A. McLean (OH) game:17 at RA2          
    Friday 9:00am   M. Hums (CP)        
    A. Hope (Whitlock) Loser to 64          
  game:2 at GR4            
  Thursday 7:00pm  M. Hums (CP)          
  Loser to 48            
   M. Hums (CP)   game:33 at RCN2        
      Friday 1:00pm   B. Mason-Leroux (RCN)      
    S. Smith (RICH)   Loser to 111        
  game:3 at GR3            
  Thursday 7:00pm   B. Mason-Leroux (RCN)          
  Loser to 49            
   B. Mason-Leroux (RCN) game:18 at RA1          
    Friday 9:00am  B. Mason-Leroux (RCN)        
    M. Perra (Whitlock) Loser to 64          
  game:4 at GR2            
  Thursday 7:00pm  N. Jordan (RA)          
  Loser to 49            
   N. Jordan (RA)     game:41 at NVN2      
        Saturday 9:00am   A. Charette (BUCK)    
    D. Young (CH)     Loser to 114      
  game:5 at CV1            
  Thursday 7:00pm   D. Young (CH)          
  Loser to 50            
   A. Jensen (OH) game:19 at RA3          
    Friday 9:00am   A. Charette (BUCK)        
    K. McKenna (RICH) Loser to 65          
  game:6 at CV2            
  Thursday 7:00pm  A. Charette (BUCK)          
  Loser to 50            
   A. Charette (BUCK)   game:34 at CH1        
      Friday 1:00pm  A. Charette (BUCK)      
    D. O'Sullivan (RCN)   Loser to 111        
  game:7 at CV3            
  Thursday 7:00pm   D. O'Sullivan (RCN)          
  Loser to 51            
   T. Ananny (RA) game:20 at RA4          
    Friday 9:00am  D. O'Sullivan (RCN)        
    J. Hayward (RCMP) Loser to 65          
  game:8 at RCN1            
  Thursday 7:00pm  J. Hayward (RCMP)          
  Loser to 51            
   B. Muir (DARA)       game:45 at NVN3    
          Saturday 1:00pm   S. Chisholm (OCC)  
    R. Wilkin (Palmerston)       Loser to 118    
  game:9 at RCN3            
  Thursday 7:00pm   R. Wlikin (Palmerston)          
  Loser to 52            
   M DesRosiers (GR) game:21 at RA5          
    Friday 9:00am   R. Wlikin (Palmerston)        
    I. Lawson (Whitlock) Loser to 66          
  game:10 at RCN2            
  Thursday 7:00pm  P. Forsyth (NVN)          
  Loser to 52            
   P. Forsyth (NVN)   game:35 at CH3        
      Friday 1:00pm   R. Wlikin (Palmerston)      
    B. Judge (Whitlock)   Loser to 112        
  game:11 at RCN4            
  Thursday 7:00pm   B. Judge (Whitlock)          
  Loser to 53            
   J. Tulloch (RA) game:22 at RD2          
    Friday 9:00am  B. Judge (Whitlock)        
    M. Court (Ormstown) Loser to 66          
  game:12 at RA 1            
  Thursday 7:00pm  C. Carroll (CV)          
  Loser to 53            
   C. Carroll (CV)     game:42 at CV2      
        Saturday 9:00am  S. Chisholm (OCC)    
    S. Chisholm (OCC)     Loser to 114      
  game:13 at RA2            
  Thursday 7:00pm   S. Chisholm (OCC)          
  Loser to 54            
   M. Sim (RCMP) game:23 at RD1          
    Friday 9:00am   S. Chisholm (OCC)        
    S. Ferris (RCN) Loser to 67          
  game:14 at RA3            
  Thursday 7:00pm  E. Legault (NVN)          
  Loser to 54         game:47 at RA3  
   E. Legault (NVN)   game:36 at NVN4     Sunday 1:30pm   S. Chisholm (OCC)
      Friday 1:00pm  S. Chisholm (OCC)   Loser OUT  
    S. Calver (NVN)   Loser to 112        
  game:15 at RA4            
  Thursday 7:00pm   S. Calver (NVN)          
  Loser to 55            
   H. Douglas (Lakefield) game:24 at RD5          
    Friday 9:00am  K. vanEgmond (RCN)        
    M. Kelso (Whitlock) Loser to 67          
  game:16 at RA5            
  Thursday 7:00pm  K. vanEgmond (RCN)          
  Loser to 55            
   K. vanEgmond (RCN)            
      D. Waller (Orsmstown)          
    game:25 at RCN1          
    Friday 11:00am   D. Waller (Orsmstown)        
    Loser to 60          
     L. White (OH) game:37 at OH5        
      Friday 3:00pm   D. Waller (Orsmstown)      
      S. Pyne (RA) Loser to 74        
    game:26 at RCN2          
    Friday 11:00am  S. Pyne (RA)        
    Loser to 60          
     M Lanthier (BUCK)   game:43 at RA4      
        Saturday 9:00am   L. Waddell(RD)    
      S. Thompson (CH)   Loser to 115      
    game:27 at RCN3          
    Friday 11:00am   J Cameron (Russell)        
    Loser to 61          
     J Cameron (Russell) game:38 at OH3        
      Friday 3:00pm  L. Waddell(RD)      
      S. Sully (RA) Loser to 74        
    game:28 at RCN4          
    Friday 11:00am  L. Waddell(RD)        
    Loser to 61          
     L. Waddell(RD)     game:46 at NVN2    
          Saturday 1:00pm  D. Jenkins (GR)  
      K. Jessop (CH)     Loser to 117    
    game:29 at RA2          
    Friday 11:00am   K. Jessop (CH)        
    Loser to 62          
     T. Ruppell (RD) game:39 at RCN1        
      Friday 3:00pm   K. Jessop (CH)      
      R. Wysocki (Russell) Loser to 75        
    game:30 at RA3          
    Friday 11:00am  R. Wysocki (Russell)        
    Loser to 62          
     M. Gillgrass (CV)   game:44 at NVN4      
        Saturday 9:00am  D. Jenkins (GR)    
      D. Jenkins (GR)   Loser to 115      
    game:31 at RA4          
    Friday 11:00am   D. Jenkins (GR)        
    Loser to 63          
     D. Orth (MAN) game:40 at RCN2        
      Friday 3:00pm  D. Jenkins (GR)      
      N. Boucher (RD) Loser to 75        
    game:32 at RA5          
    Friday 11:00am  C. Tetrault (GR)        
    Loser to 63          
     C. Tetrault (GR)